آموزش ساخت فرم ثبت نام المنتور زیبا با افزونه Action Pack + 🎬فیلم آموزشی

action register form main min

فهرست مطالب

با آموزش ساخت فرم ثبت نام المنتور در خدمت شما عزیزان هستیم همونطور که میدونید فرم ساز المنتور به صورت پیش‌فرض امکانات بسیار کمی داره و فقط میتونید یک فرم با چندین فیلد ساده ایجاد بکنیم اما مواقعی پیش میاد که شما باید یک فرم ثبت نام برای سایت خودتون طراحی بکنید و آموزش ساخت فرم ورود با افزونه Action Pack آموزش دادیم که چطور یک فرم ورود حرفه‌ای را طراحی بکنیم و حالا در این آموزش می خواهیم که یک فرم ثبت نام بسیار زیبایی رو برای سایت خودمون طراحی بکنیم اما با چه افزونه ای؟

 برای این منظور ما از افزونه Action Pack و فرم ساز ساده المنتور می‌خواهیم استفاده بکنیم پست در ادامه همراه ما باشید.

برای این منظور ما به افزونه هایی نیاز داریم که میتونید از سایت آیلین وب تهیه کنید و استفاده بکنید،  در اولین مرحله شما باید حتماً افزونه های زیر رو در وردپرس خودتون نصب و فعال کنید.

بعد از اینکه افزونه های بالا رو توی وردپرس نصب کردید به ادامه مقاله مراجعه کنید تا نحوه ساخت فرم ثبت نام با افزونه Action Pack رو یاد بگیریم.

نحوه ساخت فرم ثبت نام با فرم ساز المنتور

قبل از همه باید گزینه ای رو توی وردپرس فعال کنیم تا کاربران بتوانند توی سایت ثبت نام بکنن. برای این منظور توی پیشخوان وردپرس به منوی تنظیمات برید و سپس روی عمومی کلیک کنید یکم پایین‌تر بیاید می‌بینید که گزینه هستش به نام عضویت و کنارش یک تیک هست که عنوانش هست هرکسی می‌تواند نام‌نویسی کند این تیک رو فعال کنید و روی ذخیره تنظیمات کلیک بکنید.

بعد از این که این گزینه رو فعال کردید باز هم برگردید به پیشخوان وردپرس.

ساخت پنجره پاپ آپ

در این بخش باید یک پنجره پاپ آپ ایجاد بکنیم، برای این منظور به پیشخوان وردپرس ببرید و روی منوی قالب ها و سپس منوی افزودن جدید کلیک کنید در صفحه باز شده “نوع قالب را مشخص کنید” رو روی پاپ‌آپ قرار بدید و در زیرش برای پاپ آپ یک اسم انتخاب کنید و در آخر روی دکمه ایجاد قالب کلیک کنید .

بعد از اینکه پاپ آپ با ویرایشگر المنتور براتون باز شد، در سمت راست از بین ویجت های المنتور ویجت فرم رو انتخاب کنید و به صفحه تون بکشید.

 افزودن فیلد های ثبت نام

در این مرحله ما باید سه تا فیلد با عنوان‌های نام کاربری ، ایمیل ، و رمز عبور ایجاد کنیم.

 ساخت فیلد نام کاربری

برای این منظور روی افزودن آیتم کلیک بکنید و نوع و روی متن قرار بدید و برچسب و محل نگهدارنده رو کلمه “نام کاربری” وارد کنید.

 ساخت فیلد ایمیل

بر روی دکمه افزودن آیتم باز هم کلیک بکنید و نوع فیلد رو روی ایمیل قرار بدید و گزینه های برچسب و محل نگهدارنده رو با متن “ایمیل” پر کنید و همچنین توی بخش الزامی تیک رو قرار بدید چون یکی از فیلد های مهم برای ثبت نام ایمیل هستش.

ساخت فیلد رمز عبور

برای ساخت فیلد رمز عبور باز هم بر روی دکمه افزودن آیتم کلیک کنید و نوع اون رو روی کلمه عبور تنظیم کنید و گزینه های برچسب و محل نگهدارنده رو روی “کلمه رمز” عبور قرار بدید.

 تنظیمات واکنش بعد از ارسال

بعد از اینکه فیلد های مورد نظر برای ثبت نام رو ایجاد کردیم نوبت به این میرسه که به بخش واکنش بعد از ارسال بیاییم. در فیلد افزودن واکنش کلیک کنید و از بین گزینه ها گزینه ثبت نام را انتخاب و روی اون کلیک بکنید.( دقت داشته باشید که وقتی شما افزونه Actions Pack رو نصب میکنید این گزینه ها به فرم ساز المنتور اضافه می شوند و در حالت پیش فرض وجود ندارد!)

وقتی شما  گزینه ثبت نام رو از لیست بالا انتخاب کردید یک بخش دیگه به نام ثبت نام به این بخش اضافه می شه که می تونید توی این، تنظیمات فرم ثبت نام رو انجام بدید.

در این بخش باید شناسه فیلد هایی که ساختیم را در این تب برای هر کدوم انتخاب کنیم. اگر دقت کنید کنار هر فیلد یک آیکون مداد وجود داره که وقتی روی این کلیک میکنید میتونید فیلدهای مورد نظر خودتون رو انتخاب کنید و توی نقش کاربر، نقش کاربری که ثبت نام میشه رو انتخاب کنید.

و میتونید ورود خودکار رو هم قرار بدید و وقتی که کاربر ثبت نام شد به صورت خودکار وارد سایت بشه و همچنین توی تغییر مسیر هر آدرسی که وارد کنید کاربر بعد از ثبت نام به این آدرس ریدایرکت میشه.

وقتی که این فیلدها رو تنظیم کردید باید فرم شما به همچین شکلی که توی تصویر میبینید باشه و نام کاربری، رمز عبور و ایمیل و همچنین دکمه ثبت نام رو داشته باشه.

خوب دوستان تا اینجا ما فرم‌ ثبت‌نام خودمون رو ساختیم و اگر دقت کنید در تصویر بالا من یک استایل بهشون دادم که شما هم می تونید همین استایل ها رو به فرم ثبت نام خودتون اعمال بکنید.

فیلم آموزشی

۳ دیدگاه دربارهٔ «آموزش ساخت فرم ثبت نام المنتور زیبا با افزونه Action Pack + 🎬فیلم آموزشی;

دیدگاهتان را بنویسید